• Wycieczka 1e
  • Chemia
  • matura IB
  • Najlepsi z najlepszych
  • Zakończenie roku klas 3

Klub Miłośników Teatru


"Dziady" Adama Mickiewicza bez skrótów.
Uczennice i uczniowie klasy 2c obejrzeli spektakl w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

TERMOPILE POLSKIE - Teatr Polski we Wrocławiu
W sobotę 25 października uczennice i uczniowie klasy 1b,2a,2b,3b i 3e pod opieką pani M. Pacholczyk i pana T. Kopydłowskiego udali się do Teatru Polskiego we Wrocławiu na spektakl Termopile polskie w reż. Jana Klaty.

Dziady przeciw wykluczeniu z kultury
15 marca 2014r. uczennice i uczniowie z klas 1a, 1b, 2b i 2e oraz gościnnie z klas 1d i 1g wybrały/li się sporą grupą ( 70 osób ) na spektakl „Dziady” w reż. Michała Zadary do Teatru Polskiego we Wrocławiu. Przedstawienie jest częścią projektu: Dziady przeciw wykluczeniu z kultury

Porozmawiajmy o rewolucji - "Sprawa Dantona" reż. Jan Klata
Dnia 11 marca po raz kolejny wybraliśmy się do Teatru Polskiego we Wrocławiu - klasy 1A, 1B, 2B oraz 3B, pod opieką p. M. Pacholczyk, p. T. Kopydłowskiego i p. I. Iwanowskiej. Spektakl, wyreżyserowany przez Jana Klatę - jednego z najlepszych polskich reżyserów teatralnych - pod tytułem "Sprawa Dantona" powstał na podstawie dramatu Stanisławy Przybyszewskiej.

Byliśmy na "Dziadach"
18. lutego klasa 2g udała się do wrocławskiego Teatru Polskiego na przedstawienie "Dziady" Adama Mickiewicza...

Wrażenia po spektaklu„ Blanche i Marie” w reż. Cezarego Ibsena oraz „Lincz: Pani Aoi. Wachlarz. Szafa” w reż. Agnieszki Olsen w Teatrze Polskim we Wrocławiu
Tak jak planowaliśmy 27 listopada i 28 listopada wybraliśmy się na spektakl „Blanche i Marie” w reż. C. Ibsena grany na Scenie Kameralnej i spektakl „Lincz: Pani Aoi. Wachlarz. Szafa” w reż. A. Olsen grany na scenie na Świebodzkim. Oba przedstawienia dostarczyły nam ogromnych wrażeń i emocji, choć zdecydowanie się od siebie różniły zarówno tematyką, formą teatralną zaproponowaną przez reżyserów jak i grą aktorską(świetną!).

Sezon teatralny w Koperniku rozpoczęty!
W październiku klasa 1b i 1a zainaugurowały nowy sezon wyjazdów do Teatru Polskiego we Wrocławiu. Klasy z repertuaru wybrały przedstawienie pt. SMYCZ w reż. N. Korczakowskiej.

"Dr Jekyll and Mr Hyde"

Znowu byliśmy w teatrze!-Courtney Love reż.M. Strzępka
„Widowisko łączące spektakularną karierę zespołu Nirvana z realiami polskiego show biznesu lat dziewięćdziesiątych, kiedy bezalternatywnie rozumiany sukces został zaszczepiony w społecznej mentalności. Muzyczna opowieść o schematach, ograniczeniach i zbanalizowaniu możliwych dróg kariery. Courtney Love – osoba wiernie towarzysząca sukcesowi Nirvany i jednocześnie posądzana o doprowadzenie do upadku grupy – staje się figurą, która z łatwością katalizuje w sobie negatywne skutki rzeczywistości kapitalistycznej. Pracownik traktowany jak towar bądź klient. Brawurowa reżyseria Moniki Strzępki i bezkompromisowy tekst Pawła Demirskiego połączone ze śpiewanymi na żywo evergreenami Nirvany i Hole w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego.” źródło: http://www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienia/courtney-love POLECAMY:)!

FILOKTET- reż. B. Wysocka
Czterech aktorów, pusta przestrzeń, dźwięki gitary basowej i wiele pytań. W tej akcji nie ma gwałtownych zwrotów, wszystko dzieje się na niewielkim obszarze możliwości: "tak" i "nie", "pojadę" i "nie pojadę". Jest ciągła walka, ciągła gra, zakładanie kolejnych masek. Wszystko po to, aby umożliwić dokonanie masakry. Wydarzenia, które obserwujemy, to tylko prolog do zagłady( źródło: http://www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienia/filoktet )

"Kazimierz i Karolina" reż.Jan Klata
W mikołajkowy wieczór wybraliśmy się na przedstawienie wyreżyserowane przez Jana Klatę „Kazimierz i Karolina”.

Kliniken/milość jest zimniejsza niż śmierć
16 listopada 2012 obejrzeliśmy w Teatrze Polskim we Wrocławiu spektakl w reż. Łukasza Tarkowskiego Kliniken/ miłość jest zimniejsza niż śmierć.