• Narty
  • Wycieczka 1e
  • Zakończenie roku klas 3
  • Najlepsi z najlepszych
  • matura IB

Literature


Nagroda główna dla Marceliny Walkowiak z kl.1b w XXVII Turnieju Recytatorskim Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego
Uczennica klasy 1b, Marcelina Walkowiak, 6 grudnia wzięła udział w XXVII Turnieju Recytatorskim Literatury Staropolskiej im. Andrzeja Krzyckiego zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. Po przejściu eliminacji leszczyńskich, uczennica reprezentowała naszą szkołę w finale konkursu. Spośród 29 uczestników, jury przyznało jej nagrodę główną.

Wyróżnienie dla Anny Tomaszewskiej z klasy 2b
Uczennica klasy II B, Anna Tomaszewska, wzięła udział w konkursie recytatorskim Legendarni i Tragiczni w Poznaniu, organizowanym przez Uniwersytet Adama Mickiewicza oraz IX LO im. K. Libelta w dniu 25.11.2014r. Spośród 64 uczestników, jury przyznało jej wyróżnienie za recytację wiersza P. Velrain'a pt.Crimen Amoris.

TERMOPILE POLSKIE - Teatr Polski we Wrocławiu
W sobotę 25 października uczennice i uczniowie klasy 1b,2b,3b pod opieką pani M. Pacholczyk i pana T. Kopydłowskiego udali się do Teatru Polskiego we Wrocławiu na spektakl Termopile polskie w reż. Jana Klaty.

Dziady przeciw wykluczeniu z kultury
15 marca 2014r. uczennice i uczniowie z klas 1a, 1b, 2b i 2e oraz gościnnie z klas 1d i 1g wybrały/li się sporą grupą ( 70 osób ) na spektakl „Dziady” w reż. Michała Zadary do Teatru Polskiego we Wrocławiu. Przedstawienie jest częścią projektu: Dziady przeciw wykluczeniu z kultury :„Chcemy nawiązać do najlepszej tradycji wystawiania Dziadów Adama Mickiewicza, którą wskazał wybitny reżyser teatralny Konrad Swinarski w latach siedemdziesiątych, zapraszając do udziału w przedstawieniu ubogich i bezdomnych. Dlatego Teatr Polski we Wrocławiu w porozumieniu z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta, instytucją dającą wsparcie osobom potrzebującym, oddaje swoje najlepsze miejsca (zwane miejscami dyrektorskimi, przeznaczonymi dla specjalnie honorowanych gości teatru) ludziom, którzy z powodów życiowych, społecznych czy ekonomicznych mają trudność z chodzeniem do teatru."

Porozmawiajmy o rewolucji - "Sprawa Dantona" reż. Jan Klata
Dnia 11 marca po raz kolejny wybraliśmy się do Teatru Polskiego we Wrocławiu - klasy 1B, 2B oraz 3B, pod opieką p. M. Pacholczyk, p. T. Kopydłowskiego i p. I. Iwanowskiej. Spektakl, wyreżyserowany przez Jana Klatę - jednego z najlepszych polskich reżyserów teatralnych - pod tytułem "Sprawa Dantona" powstał na podstawie dramatu Stanisławy Przybyszewskiej.

Próbki poezji Henrietty Dobraś
Henrietta Dobraś Melodia sali, gdy duch mój przemierza świadomość Gitara Głosy Hałas Szum Moje uszy. Myśli nie słyszę Myśli nie słyszę-... Słyszę? Nie, nie słyszę. Ach, życie. Słuchać, nie słuchać? Pisać, nie pisać? Powinnam słuchać Nie powinnam pisać Spoglądają przez ramie Nie patrz, nie patrz! Nie patrz mi przez ramie Kiedy pisze Kiedy słucham Kiedy patrzę? [...]

Wrażenia po spektaklu„ Blanche i Marie” w reż. Cezarego Ibsena oraz „Lincz: Pani Aoi. Wachlarz. Szafa” w reż. Agnieszki Olsen w Teatrze Polskim we Wrocławiu
Tak jak planowaliśmy 27 listopada i 28 listopada wybraliśmy się na spektakl „Blanche i Marie” w reż. C. Ibsena grany na Scenie Kameralnej i spektakl „Lincz: Pani Aoi. Wachlarz. Szafa” w reż. A. Olsen grany na scenie na Świebodzkim. Oba przedstawienia dostarczyły nam ogromnych wrażeń i emocji, choć zdecydowanie się od siebie różniły zarówno tematyką, formą teatralną zaproponowaną przez reżyserów jak i grą aktorską(świetną!).

Światowy Dzień Filozofii UNESCO
Dnia 21 listopada 2013 roku odbył się wyjazd do Instytutu Filozofii UAM w Poznaniu. Uczennice i uczniowie z klas 1a,1b,1f,2b i 2e wzięły/li udział w dwóch wykładach dotyczących filozofii społecznej.

Sezon teatralny 2013/14 w Koperniku rozpoczęty!
W październiku klasa 1b i 1a zainaugurowały nowy sezon wyjazdów do Teatru Polskiego we Wrocławiu. Klasy z repertuaru wybrały przedstawienie pt. SMYCZ w reż. N. Korczakowskiej.

FILOZOFIA ZMIENIA ŚWIAT-Konferencja dla młodzieży w Instytucie Filozofii UAM W Poznaniu
We wtorek 10 kwietnia 50 osobowa grupa ( 1b, 1e, 2a, 2b, 2f ) uczestniczyła w konferencji naukowej zorganizowanej w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu. W ramach konferencji mogliśmy wysłuchać ciekawych wykładów i wziąć czynny udział w debacie dotyczącej praw człowieka.

Znowu byliśmy w teatrze!-Courtney Love reż.M. Strzępka
„Widowisko łączące spektakularną karierę zespołu Nirvana z realiami polskiego show biznesu lat dziewięćdziesiątych, kiedy bezalternatywnie rozumiany sukces został zaszczepiony w społecznej mentalności. Muzyczna opowieść o schematach, ograniczeniach i zbanalizowaniu możliwych dróg kariery. Courtney Love – osoba wiernie towarzysząca sukcesowi Nirvany i jednocześnie posądzana o doprowadzenie do upadku grupy – staje się figurą, która z łatwością katalizuje w sobie negatywne skutki rzeczywistości kapitalistycznej. Pracownik traktowany jak towar bądź klient. Brawurowa reżyseria Moniki Strzępki i bezkompromisowy tekst Pawła Demirskiego połączone ze śpiewanymi na żywo evergreenami Nirvany i Hole w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego.” źródło: http://www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienia/courtney-love POLECAMY:)!

"Kazimierz i Karolina" reż.Jan Klata
W mikołajkowy wieczór wybraliśmy się na przedstawienie wyreżyserowane przez Jana Klatę „Kazimierz i Karolina”.