• Wycieczka 1e
  • matura IB
  • Narty
  • Najlepsi z najlepszych
  • Chemia

Ocalić od Zapomnienia


Trudna pamięć Sybiraków
Informacja z portalu Radia Elka elka.pl z dnia 13.02.1015 r. dotycząca zredagowanego przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły "zeszytu wspomnień leszczyńskich Sybiraków".

Wspomnienia ocalone od zapomnienia
Materiał Telewizji Leszno dotyczący prezentacji publikacji przygotowanej przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły wyemitowany dnia 4.02.2015r.

Powstała książka o Leszczyńskich Sybirakach
Informacja z portalu leszno24.pl dotycząca prezentacji książki o losach Sybiraków w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie.

PREZENTACJA PUBLIKACJI O SYBIRAKACH
Dnia 28 stycznia 2015 roku w „Galerii Lochy” Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie odbyła się prezentacja książki „Ocalić od zapomnienia. Wspomnienia ‘leszczyńskich’ Sybiraków”, napisanej dzięki współpracy między Związkiem Sybiraków Oddział w Lesznie, a II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie.

Ocalić od zapomnienia
Materiał Telewizji Leszno dotyczący publikacji przygotowanej przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły wyemitowany dnia 21.01.2015r.

Uczniowie II LO napiszą książkę o Sybirakach
Pani Janina Tonicka przewodnicząca Związku Sybiraków w Lesznie zaproponowała współpracę z II LO w Lesznie.Pierwszym efektem współpracy będzie książka w której znajdą się wspomnienia Sybiraków mieszkających w naszym mieście.Wspomnienia będą redagować uczniowie II LO pod kierunkiem nauczycieli: Krzysztofa i Piotra Handke oraz Roberta Robaczyńskiego.